MEDYCYNA NATURALNA - FORUM...........................Rodzaju 1:29 Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem!

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Witam serdecznie wszystkich gości.

#1 2020-03-23 11:51:38

Zibi
Administrator
Dołączył: 2018-05-04
Liczba postów: 1,233
Windows 7Firefox 69.0

LUKRECJA

https://www.youtube.com/watch?v=D1o1D_NQiuM

Wiadomość dodana po 02 min 54 s:
Lukrecja - właściwości. Zastosowanie lukrecji w lecznictwie i kosmetyce

https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/ … -dqbS.html

Lukrecja może zahamować rozwój raka skóry

Naukowcy z University of Minnesota (USA), którzy wyniki swoich badań opublikowali w "Cancer Prevention Research"  przekonują, że korzeń lukrecji może zapobiec rozwojowi czerniaka - złośliwego nowotworu skóry.

W trakcie badań nad rośliną znaleźli w jej korzeniu związki, które hamują rozwój komórek nowotworowych. Jednym z nich jest glicyryzyna. Niestety, jej nadmiar w organizmie może wywołać działania niepożądane, takie jak zaburzenia rytmu serca, nagłe skoki ciśnienia a nawet obrzęk mózgu.

Na szczęście naukowcom udało się wyizolować z korzenia lukrecji inną substancję o działaniu antynowotworowym - izoanguston A - która, przeciwieństwie do glicyryzyny, jest bezpieczny w stosowaniu. Z badań przeprowadzonych na myszach wynika, że komórki czerniaka złośliwego potraktowane izoangustonem A wolniej się rozrastały.

Lukrecja - przeciwwskazania

    Lukrecji nie można stosować przy chorobie wątroby połączonej z zastojem żółci, marskości wątroby, nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach równowagi wodnoelektrolitowej (np. hipokaliemii), niewydolności nerek.
    Lukrecji nie należy stosować w ciąży i podczas karmienia piersią.
    Produktów na bazie tego zioła nie należy podawać dzieciom do 4. roku życia.
    Osoby zmagające się z chorobami przewlekłymi i zażywające regularnie leki, przed spożyciem zioła powinny skonsultować się z lekarzem. Warto wiedzieć, że lukrecji nie powinno się łączyć z lekami moczopędnymi, antyarytmicznymi i sterydowymi.
    Produktów zawierających lukrecję nie należy spożywać dłużej niż 4 tygodnie. Zbyt długie lub zbyt częste ich spożywanie może doprowadzić do arytmii serca, zatrzymania płynów lub podwyższenia ciśnienia. Dodatkowo lukrecja może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, obniżając znacznie poziom potasu (może to doprowadzić do hipokaliemii).

Lukrecja na koronawirusa z Chin

W prestiżowym magazynie The Lancet opublikowano w 2003 r. badania dotyczące powiązania działania pozyskiwanej z korzenia lukrecji glicyryzyny z koronawirusem.

- Badano potencjał przeciwwirusowy ribawiryny, 6-azaurydyny, pirazofuryny, kwasu mykofenolowego oraz glicyryzyny. Okazało się, że to właśnie glicyryzyna jest najbardziej aktywna w hamowaniu replikacji koronawirusa wywołujacego SARS (zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej).

Glicyryzyna posiada wysoką selektywność wobec wirusa. Poza hamowaniem replikacji glicyryzyna hamuje absorpcję i penetrację wirusa do komórek. Mechanizm działania nie jest do końca znany, wiadomo jednak że obejmuje wpływ na komórkowe szlaki sygnalizacyjne oraz pobudzenie syntazy tlenku azotu i jego produkcję przez makrofagi.

Tlenek azotu hamuje replikację różnych wirusów. Glicyryzynę powinno się stosować krótkotrwale, przy długim stosowaniu mogą wystąpić działania niepożądane takie jak nadciśnienie i obniżone steżenie potasu we krwi - informował dr farm. Radosław Ekiert, Kierownik Działu Rozwoju i Produkcji marki Herbapol.

Obecnie naukowcy sugerują stosowanie korzenia lukrecji jako sposobu na zwiększenie odporności immunologicznej przeciwko infekcji COVID-19.
Lukrecja na infekcje dróg oddechowych

Lukrecja jest stosowana jako środek wykrztuśny, który łagodzi chrypę i kaszel - zwłaszcza ten suchy. Współczesna fitoterapia poleca jej stosowanie także przy zapaleniu oskrzeli, astmie, zapaleniu migdałów, gdyż działa rozkurczowo i przeciwzapalnie.
Lukrecja na wrzody żołądka i dwunastnicy

Lukrecja regeneruje podrażnioną śluzówkę żołądka i przyspiesza gojenie się wrzodów żołądka i dwunastnicy, dlatego odwar z korzenia tego zioła jest stosowany pomocniczo w leczeniu tych schorzeń.

Aby przygotować odwar, wystarczy zalać pół łyżki korzeni lukrecji (ok 3,5 g) szklanką zimnej wody, a następnie gotować powoli pod przykryciem 5-7 minut. Następnie odwar należy odstawić na 10-15 minut do przestudzenia i przecedzić. Świeży i ciepły odwar zaleca się pić 2 razy dziennie.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
giga-ark - lolcraft - test-forum - superforum - battlefield4